Oko Kanaloa

Autor: Taiikun

Specyfiką każdego systemu szamańskiego są amulety, talizmany i symbole. Ich dobór i częstotliwość zastosowania rysują w zasadzie podstawowy obraz danej tradycji. Widać to również we wszystkich religiach, partiach politycznych i innych grupach ludzi. Właściwe zrozumienie znaków danej kultury daje nam możliwość efektywnego działania na płaszczyźnie ludzi identyfikujących się z tą społecznością.
Kilka miesięcy temu zobaczyłem wykonane ze srebra Oko Kanaloa. Symbol ten jest mi bardzo bliski, ponieważ opiera się na wielu zasadach Wiedzy. Ucieszyła mnie taka reakcje rynku świadcząca o tym, że producenci śledzą potrzeby nas - konsumentów. Znak ten wnosi harmonię i ład w otoczenie, ale oprzede wszystkim jest to symbol i tylko symbol. Ten prastary znak, według podań, emituje specyficzny rodzaj energii, która powiększa szczęście na wszystkich płaszczyznach istnienia. Jest również symbolem życia i połączeń wszystkich bytów ze sobą za pomocą mistycznych nici aka. Oznacza on również nasze najgłębsze Ja - tę cząstkę, która nigdy się nie zmienia i zmienia zarazem. To część wszechświata w nas. Kanaloa to ta część w nas o której mówimy Ja. To miejsce w nas gdzie dochodzi do zjednoczenia z Bogiem i sobą samym. To znak zjednoczenia trzech jaźni w naszej istocie oraz symbol przypominający o najbardziej godnym zaufania Duchu Opiekuńczym. Jest uważany za kanał do przepływu błogosławieństw.

oko_kanaloa_fot

Poszczególne części składowe Oka, również mają własne znaczenie:

  • Okręgi - bezwzględna miłość (Aloha - piąta zasada Huny)
  • Linie proste - Boska siła (Mana - szósta zasada)
  • Suma linii i okręgów wynosi 8 a cyfra ta na Hawajach oznacza dobrobyt i powodzenie (Pono - siódma zasada)
  • Siedmioramienna gwiazda przypomina o spójności wszystkich zasad Wiedzy oraz i pochodzeniu człowieka i punkcie wewnętrznej ciszy. Znak ten wprowadzono, aby wspomagać transformację świata a działanie Oka jest nierozerwalnie związane ze spoglądaniem na nie (Maka - trzecia zasada).


I tak, aby działał musi zostać na nim skupiona uwaga. Praktycznie więc powinien znajdować się w polu widzenia osoby chcącej doświadczyć harmonizowania siły i miłości. Dlatego właśnie noszenie go pod ubraniem jako amulet przeważnie nie przynosi efektu. Gdy zaś nosimy go jako wisiorek na wierzchu, korzyści odnosimy pośrednio, bo z otoczenia, na które działa znak. Jeśli chcemy by symbol działał na nas, powieśmy go gdzieś w zasięgu naszego wzroku.

Wspaniałym ćwiczeniem relaksującym jest używanie Oka Kanaloa jak mandali. Po prostu usiądź wygodnie i wpatruj się w ten symbol, bez wysiłku, tak długo jak będzie to przynosiło ci satysfakcję. Nie wymuszaj ani nie kieruj energiami. Tak spędzone chwile pobudzą wiele korzystnych połączeń w twoim życiu na wszystkich płaszczyznach istnienia (w tobie, między tobą a otoczeniem, pomiędzy tobą a Uniwersum).
Kończąc chciałbym podsumować: Symbol ten nie jest ani talizmanem ani amuletem, ponieważ sam z siebie niczego nie przynosi ani przed niczym nie chroni. Nie jest związany z promieniowaniem kształtów, gdyż działa równie dobrze narysowany patykiem na piasku jak i odlany ze złota. Nie jest również cudownym remedium na problemy, ponieważ sam za nas niczego nie zrobi. Harmonizuje jedynie i rozwija to, co już mamy choćby było to bardzo małe i słabe. Także nie zmieni on nikogo bez jego woli, gdyż nie działa bez naszego skupienia. Jednak zrozumienie jego istoty, zasad Huny i umiejętne posługiwanie się nim transformuje i harmonizuje nasze życie, naszą moc i miłość.


Czego Wam i sobie życzę.blog comments powered by Disqus