Tajemnice Bohemian Grove

Autor: Kormak

grove01Dwóch śmiałków zakrada się do świetnie strzeżonej posiadłości na odludziu, gdzie od wielu lat wielu prominentów ze świata wielkiej polityki i biznesu regularnie bierze udział w prastarym rytuale, składając cześć wielkiemu posągowi kamiennej sowy. Intruzi nagrywają ceremonię na wideo, której fragmenty można obejrzeć w internecie. Czy nie brzmi to jak scenariusz kiepskiego filmu?

Alex Jones to amerykański dziennikarz telewizyjny i radiowy, którego artykułu ukazały się w takich gazetach jak The Wall Street Journal, USA Today, The Dallas Morning News, The Los Angeles Times, The Austin-American Statesman i The Austin Chronicle. Wraz z przyjacielem postanowił sprawdzić pogłoski, które krążyły od dawna wśród badaczy teorii spiskowych, dziennikarzy undergroundowych pism i środowisk wolnościowych w Stanach Zjednoczonych.

grove02Bohemian Grove to odosobniona posiadłości należącej do Bohemian Club, znajdująca się w hrabstwie Sonoma w północnej Kaliforni, ukryta wśród lasów. Bohemian Club jest prywatnym klubem, dostępnym tylko dla mężczyzn, bez względu na ich wyznanie, kolor skóry czy poglądy polityczne. Obecnie lista członków przekracza 2000 osób. Od roku 1873 odbywają się tam spotkania amerykańskich prominentów, którzy przez kilka dni oddają się niczym nie skrępowanej zabawie: ucztują, piją alkohol, śpiewają, korzystają z usług sprowadzanych specjalnie na tą okazję luksusowych prostytutek. Zabawy odbywają się co roku, zazwyczaj podczas dwóch ostatnich tygodni lipca (1). Uczestnikami podobnych zabaw byli m.in. prezydenci Eisenhower, Nixon, Reagan i Bush. Oprócz polityków z najwyższego szczebla przyjeżdżają tam szefowie największych amerykańskich koncernów, przedstawiciele świata sztuki oraz przemysłu rozrywkowego i zbrojeniowego. Jednym z elementów zabaw w czasie tych kilku dni jest dziwna ceremonia, podczas której uczestnicy ubrani są w czarne i czerwone obrzędowe szaty biorą udział w dziwnej ceremonii. Śpiewają rytualne pieśni i składają ofiarę u stóp wielkiego kamiennego posągu sowy.

Alex Jones wraz z przyjacielem przeniknął na teren Bohemian Grove, gdzie udało im się z daleka sfilmować całą ceremonię. Część z tego nagrania można znaleźć w Internecie (adres poniżej), całość można kupić na stronie Jonesa. Program jego autorstwa, zatytułowany Dark Secrets: Inside Bohemian Grove był emitowany w Wielkiej Brytanii przez stację Channel 4.

Całość brzmi tak dziwacznie, że trudno w to uwierzyć. Poważni, starzy mężczyźni, zasiadający na najbardziej prestiżowych stanowiskach światowego mocarstwa raz do roku bawią się w przebieranki i modlą się do wielkiej sowy? Według niektórych to niewinna zabawa, rodzaj inicjacji masońskich lub obrzędów bractw uniwersyteckich, pozostałości rytów druidów. Co bardziej paranoiczni (w tym Alex Jones) widzą w tym dowód na to, że rządzący uwikłani są w satanistyczne i pogańskie kulty. Popularna jest także taka teoria: Bohemian Grove to miejsce, gdzie spotykają się Iluminaci, aby dyskutować nad nowymi sposobami poszerzania swoich wpływów i wprowadzania Nowego Światowego Porządku (New World Order). Dla innych to wszystko tylko oszustwo. Gdzie leży prawda? I czy w ogóle jest jakaś jedyna prawda na ten temat?

grove03
Rytuał w Bohemian Grove, zdjęcie z filmu Alexa Jonesa. W głębu widoczny kamienny posąg sowy.

Świat teorii spiskowych właśnie dlatego jest tak interesujący, że nawet najbardziej zwariowana teoria nie jest odrzucana. Zapoznajcie się z każdą z nich, poczytajcie jak najwięcej możecie o Bohemian Grove i sami wyróbcie sobie na ten temat zdanie. Poniżej znajdziecie linki do artykułów, zdjęć, nagrań audio i wideo na ten temat (niestety wszystko w języku angielskim):

* http://www.infowars.com/bg1.html - strona Alexa Jonesa, gdzie znajdziecie m.in. jego relację z pobytu w Bohemian Grove, nagrania wideo i galerię zdjęć
* http://www.sonomacountyfreepress.com/bohos/bohoindx.html - strona niezależnych dziennikarzy z hrabstwa Sonoma, znakomite źródło informacji na temat Bohemian Grove, wiele artykułów i linków do innych stron
* http://www.prisonplanet.com/120603darksecrets.html - bezpośredni link do fragmentów nagrań wideo, autorstwa Jonesa.

PRZYPISY:

1 - Okres od końca lipca do początku września jest szczególnie ważnym okresem w okultyźmie, kiedy to panują specjalnie sprzyjające warunki do pewnych rytuałów, związanych z Syriuszem. To tzw. Dog Days (Syriusz nazywany jest psią gwiazdą), znamy to także pod określeniem kanikuła (łac. canis - pies, canicula - suka) - najgorętszy okres lata, kiedy Syriusz u nas jest widoczny pod Słońcem na południu. W starożytności Syriusz w okresie kanikuły znajdował się tuż przy Słońcu. O znaczeniu Dog Days pisał m.in. Aleister Crowley. W tych dniach właśnie Robert Anton Wilson jak sam twierdzi nawiązał kontakt z inteligencją z Syriusza, podobne przeżycie miał m.in. Crowley, Dick i Timothy Leary. Zainteresowanych odsyłam do Kosmicznego Spustu Wilsona, który wydany został u nas przez Wydawnictwo Okultura.blog comments powered by Disqus